Головна » Статті » Мої статті

семінар практикум "Нетрадиційні техніки малювання зими" Лютий

       СЕМІНАР –ПРАКТИКУМ

     НЕТРАДИЦІЙНІ  ТЕХНІКИ  МАЛЮВАННЯ  ЗИМИ

Коли  за  вікном  лютує  зима,   кружляє  завірюха,  мороз, розмальовує скло химерними малюнками, запропонуйте дітям зобразити цю чарівну казку. Звичайну ялинку можна намалювати коробочкою для сірників, овочевим штампиком , набризком, кількома зв’язаними олівцями чи навіть свічкою! І вона стане відразу незвичайною! Нескладні, оригінальні техніки зацікавлюють малят, даючи їм повну свободу для творчості і фантазії. Головне- кожен може обрати той спосіб зображення, який відповідає його уподобанням і здібностям. Таким чином реалізується завдання Базової програми «Я у СВІТІ».

                          ЗАСНІЖЕНА ЯЛИНКА

            Малювання коробочкою від сірників.

Матеріал: темний кольоровий картон або тонований гуашшю папір, гуаш білого та блакитного кольорів, коробочка для сірників і ватна паличка, пензлик або поролонова губка.

                                       ХІД РОБОТИ:

Розташуйте аркуш паперу  або картону вертикально, якщо збираєтеся малювати одну високу ялинку, і визначте середину аркуша, через яку пройде стовбур дерева. У найвижчій точці зробіть посередині перший відтиск коробочкою для сірників, наступні відтиски розташовуйте від верхівки вздовж на трьох рівнях, збільшуючи донизу кількість відтисків і їхню довжину. Потім домалюйте сніговий замет: поставте відтиск і, не відриваючи коробочку від паперу, трохи посуньте її у бажаному напрямку. Насамкінець прикрасьте її у бажаному напрямку . Насамкінець прикрасьте малюнок сніжинками, вмочуючи ватну паличку у білу  або блакитну фарбу і ставлячи нею відтиск.

                           МЕРЕЖИВНЕ ДЕРЕВЦЕ

        МАЛЮВАННЯ ОВОЧЕВИМ ШТАМПИКОМ

Матеріал:                                                                            кольоровий картон або тонований темною гуашшю папір, гуаш білого та рожевого, золотистого, блакитного кольорів, пензлик, сира картоплина або морквина.

              ВИГОТОВЛЕННЯ ОВОЧЕВОГО ШТАМПИКА

Овочевий штампик  діти виготовляють разом з дорослим, разом беріть картоплину або морквину невелику за розміром і правильної форми, помийте її. Дорослий має розрізати її навпіл. Тоді дитина може на зрізаній частині гострим олівцем намалювати краплинку, сніжинку чи засніжену гілочку. Звертайте увагу на те, щоб олівець добре заглиблювався у м’якоть картоплини. Після цього дорослий акуратно обрізає канцелярським ножем край картоплини по контуру зображення. А дитина малює нескладний візерунок з ліній та крапок на поверхні штампика.

Штампик із засніженою гілочкою знадобиться для малювання крони дерева. Другу половинку картоплини можна використати для виготовлення штампика-сніжинки і потім скористатися ним, щоб прикрасити роботу. Такі штампики допоможуть зробити цілу серію мереживних малюнків з казковою зимою!

                                     ХІД РОБОТИ:

По центру аркуша намалюйте пензликом стовбур деревця з основними гілочками або лише нижню (видиму) частину стовбура, якщо хочете зобразити дерево з великою кроною. Засніжену крону починайте малювати знизу: зробіть над стовбуром перші відтиски овочевим штампиком, розміщуючи їх у вигляді арки. Над нижньою аркою зробіть ще одну, збільшуючи кількість відтисків. Не забудьте залишити край аркуша вільним від основного зображення. Якщо спочатку ви намалювали стовбур з гілками, то зробіть відтиски з обох боків вздовж кожної гілочки, а для зображення верхівки ставте їх невеликим півколом .Біля дерева можна розмістити замет, також використавши для цього овочевий штампик. Насам-кінець прикрасьте малюнок сніжинками.

                                     ЗИМОВА НІЧ

                          Малювання набризком

МАТЕРІАЛ:

Кілька  аркушів  білого  паперу  одного  формату, ножиці, клейонка або газети, олівець, скотч, ємність для розбавленої водою фарби, гуаш різних кольорів, вода, стара зубна щітка, пластикова лінійка.

                               ХІД РОБОТИ:

На одному аркуші паперу намалюйте силует хвойного лісу і виріжте його. Підготуйте місце для малювання, застеливши його газетами та клейонкою. Покладіть інший аркуш пеперу, внизу якого розмістіть вирізаний силует, закріпивши його з обох боків скотчем.

                   ВИГОТОВЛЕННЯ ШАБЛОНУ:

Намалюйте на аркуші паперу силует ялинки і акуратно виріжте її ножицями – отримаєте шаблон і трафарет. Розмістіть шаблон на робочому аркуші і зробіть набризк синьою або блакитною фарбою. З’явиться силует ялинки. Прикладіть силует до робочого аркуша так, щоб він повністю покрив його, а ялинка опинилася на передньому плані малюнка. Закріпіть скотчем або канцелярськими скріпками. Розфарбуйте ялинку набризками або за допомогою губки .

                          ЗЕЛЕНА КРАСУНЯ

(Малювання кількома зв’язаними олівцями.)

Матеріал :цупкий папір, скотч, воскові або пастельні олівці однакової довжини, резинка.

ХІД РОБОТИ:

За допомогою скотчу закріпіть аркуш .Намалюйте по центру стовбур ялинки. Доберіть олівці потрібного кольору для малювання хвої( це можуть бути відтінки зеленого та синього кольору). Візміть їх разом у руку і поставте вертикально їх кінчиками вниз так, щоб вони були на одному рівні. Зв’яжіть олівці резинкою і малюйте на одному рівні синьо-зелені гілочки ялинки. Вони вийдуть пухнастими і різнокольоровими. Малюйте гілочки з гори, розширюючи їх донизу. Після цього заберіть зелені олівці, а синіми намалюйте замет .Сонячне небо можна зобразити жовтим олівцем, знявши з нього обгортку, поклавши його горизонтально і малюючи « спинкою».

                          ЗИМОВЕ ДЕРЕВО

(МАЛЮВАННЯ АКВАРЕЛЬНИМИ І ВОСКОВИМИ ОЛІВЦЯМИ)

Матеріал: цупкий папір, акварельні і воскові олівці, можна використати воскову свічку, акварельні фарби, пензлі, ємність з водою.

ХІД РОБОТИ:

Умочіть у воду кінчик олівця і намалюйте невеличку пухнасту ялинку посередині аркуша. Після цього змочіть у воді пензлик і проведіть ним поверх малюнка .Ялинка стане прозорішою і пухнастішою. Коли малюнок підсохне, можете домалювати небо, замети , зайчика під ялинкою, віхолу. Для цього нанесіть на аркуш візерунок білим восковим олівцем або свічкою. Малюйте з таким натиском, щоб після свічки залишився помітний слід. Щоб роздивитися сліди від свічки чи воскового олівця до розфарбування малюнка можна нахилити аркуш до джерела світла -віск блищатиме. Зображення заметів  і сніжинок мають заповнити весь простір на аркуші, тоді тільки можна приступати до розфарбування. Поверх готового малюнка нанесіть шар фарби, добре розбавленої водою, не заходячи за контури вже розфарбованої ялинки. Воскові штрихи проявляються, відштохнувши від себе акварельну воду. Не намагайтеся повторно покривати не зафарбовані місця, адже при багаторазовому нанесенні фарби восковий слід може зникнути.

 

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: sonecko-sad (03.03.2021)
Переглядів: 71 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar